ورود / عضویت ثبت اقامتگاه جستجوی پیشرفته
در حال پردازش اطلاعات
رنتی جا

جستجو در بین اقامتگاه های شیراز

جستجو


شیراز سرزمین زیبایی ها و بهارنارنج ها واقع در بخش مرکزی ایران و استان فارس است. در وصف حال وهوای  بی نظیر این شهر میتوان این بیت از شاعر پرآوازه محمد حافظ شیرازی را بیان کرد که میگوید:  



                                                                             خوشا شیراز و وضع بی مثالش                                    خداوندا نگهدار از زوالش   


شهر شیراز علاوه بر مردمان خونگرم و مهمان نواز خود جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی دارد که همواره جز مقصدهای پرطرفدار در بین مسافران داخلی و خارجی به شمار میرود. گردشگران در این شهر میتوانند برای اقامت از هتل ها، سوئیت ها و اقامتگاه های بوم گردی در شیراز استفاده کنند.<
برای مشاهده کامل توضیحات کلیک کنید


شیراز سرزمین زیبایی ها و بهارنارنج ها واقع در بخش مرکزی ایران و استان فارس است. در وصف حال وهوای  بی نظیر این شهر میتوان این بیت از شاعر پرآوازه محمد حافظ شیرازی را بیان کرد که میگوید:  



                                                                             خوشا شیراز و وضع بی مثالش                                    خداوندا نگهدار از زوالش   


شهر شیراز علاوه بر مردمان خونگرم و مهمان نواز خود جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی دارد که همواره جز مقصدهای پرطرفدار در بین مسافران داخلی و خارجی به شمار میرود. گردشگران در این شهر میتوانند برای اقامت از هتل ها، سوئیت ها و اقامتگاه های بوم گردی در شیراز استفاده کنند.


آثار دیدنی شیراز را میتوان در سه بخش جاذبه های طبیعی، تاریخی و مذهبی دسته بندی کرد. از جاذبه های طبیعی این شهر میتوان به بهشت گمشده ایران واقع در 120 کیلومتری شیراز در تنگ بستانک، دریاچه مهارلو، غار شاپور که از اسرار آمیز ترین غارهای ایران است و در دهانه غار مجسمه ای بزرگ از شاپور اول و دو کتیبه سنگی وجو دارد، چشمه شش پیر و تنگ تیزاب دیدنی را نام برد.



تخت جمشید و پاسارگاد با شکوه، تخت رستم، حمام و بازار وکیل، عمارت دیوانخانه، باغ ارم، باغ نارنجستان قوام با عطر بی نظیر بهارنارنج هایش، باغ دلگشا، خانه شاپوری و باغ جهانما از آثار تاریخی این شهر به شمار میروند.
آرامگاه شاعران نامی ایران همچون حافظ، سعدی و خواجوی کرمانی و همینطور آرامگاه شاه شجاع و باباکوهی همواره مورد توجه گردشگران و دوستداران ادبیات ایران بوده است. بارگاه شاه چراغ، مسجد نصیرالملک، آرامگاه بی بی دختران، مسجد جامع عتیق و کلیسای شمعون غیور از آثار و جاذبه های تاریخی و مذهبی شیراز قلم داد میشوند.


آب و هوا شیراز در تابستان گرم و خشک و در زمستان معتدل است. شیراز در اردیبهشت بسیار دیدنی و خوش آب و هوا میشود به همین علت نیمه اردیبهشت در تقویم ایران به نام شیراز نام گذاری شده است. از غذاهای معروف شیرازی میتوان به کلم پلو، هویج پلو، دوپیازه، شکر پلو، یخنی پلو و آش ماست اشاره کرد. سوغاتی های شیراز شامل عرقیات، خاتم کاری، نقره کاری، نمد، سفال و سرامیک است که گردشگران از بازارهای شیراز تهیه میکنند.


اگر قصد سفر به شیراز دارید اصلا نگران نباشید مسافران میتوانند به راحتی از طریق سایت اجاره ویلا رنتی جا اقامتگاه مناسب خود را در شهر شیراز بیابند و اقدام به اجاره سوئیت در شیراز، اجاره منزل مبله در شیراز و یا اقامتگاه بوم گردی کنند همچنین از پشتیبانی 24 ساعته کارشناسان سایت اجاره اقامتگاه رنتی جا بهره ببرند.  

نقد و بررسی دیدگاه خود را اعلام کنید

کرونا تموم بشه اولین جایی که برم شیراز زیبا خودمونه این شهر واقعا عالی هم مردمان خیلی مهمان نواز و دوست داشتنی داره و هم دیدنی های یکی از یکی قشنگتر

اردیبهشت شیراز واقعا دیدنی

پشتیبانی آنلاین