ورود / عضویت ثبت اقامتگاه جستجوی پیشرفته
در حال پردازش اطلاعات
رنتی جا

جستجو در بین اقامتگاه های مشهد

جستجو

مشهد، شهری مذهبی و توریستی

شهر مشهد مرکز استان خراسان رضوی به عنوان پایتخت مذهبی ایران شناخته میشود. مشهد از جایگاه خاصی در بین مردم ایران برخوردار است و آن هم به دلیل وجود بارگاه امام هشتم در این شهر میباشد.

این شهر در مناسبت های سال بسیار شلوغ و پرمسافر است که این مسافران هم از داخل کشور و هم از خارج کشور هستند. جاذبه های تاریخی و طبیعی زیادی در مشهد وجود دارد که بازدید از آن ها برای گردشگران خالی از لطف نیست.

خورشید طلایی در مشهد

هر ساله در حدود 27 میلیون مسافر راهی شهر مشهد میشوند که در این بین گردشگران خارجی نیز سهم چشمگیری در این آمار دارند. بارگاه امام رضا علیه السلام در درفضایی به وسعت یک میلیون متر مربع قرار دارد و یکی از بزرگترین اماکن مقدس و مذهبی در جهان محسوب میشود. حرم امام هشتم ما شیعیان 12 مناره دارد که هر کدام از آن ها سابقه و قدمتی تاریخی دارند. در کنار وجود پر برکت امام رضا در این بارگاه چهار آرامگاه نیز در این حرم وجود دارد، آرامگاه پیر پالان دوز، شیخ طبرسی، شیخ بهایی و شیخ حر عاملی در حرم رضوی قرار دارند که زائرین پس از زیارت مرقد امام رضا از آن ها نیز بازدید و ادای

برای مشاهده کامل توضیحات کلیک کنید

مشهد، شهری مذهبی و توریستی

شهر مشهد مرکز استان خراسان رضوی به عنوان پایتخت مذهبی ایران شناخته میشود. مشهد از جایگاه خاصی در بین مردم ایران برخوردار است و آن هم به دلیل وجود بارگاه امام هشتم در این شهر میباشد.

این شهر در مناسبت های سال بسیار شلوغ و پرمسافر است که این مسافران هم از داخل کشور و هم از خارج کشور هستند. جاذبه های تاریخی و طبیعی زیادی در مشهد وجود دارد که بازدید از آن ها برای گردشگران خالی از لطف نیست.

خورشید طلایی در مشهد

هر ساله در حدود 27 میلیون مسافر راهی شهر مشهد میشوند که در این بین گردشگران خارجی نیز سهم چشمگیری در این آمار دارند. بارگاه امام رضا علیه السلام در درفضایی به وسعت یک میلیون متر مربع قرار دارد و یکی از بزرگترین اماکن مقدس و مذهبی در جهان محسوب میشود. حرم امام هشتم ما شیعیان 12 مناره دارد که هر کدام از آن ها سابقه و قدمتی تاریخی دارند. در کنار وجود پر برکت امام رضا در این بارگاه چهار آرامگاه نیز در این حرم وجود دارد، آرامگاه پیر پالان دوز، شیخ طبرسی، شیخ بهایی و شیخ حر عاملی در حرم رضوی قرار دارند که زائرین پس از زیارت مرقد امام رضا از آن ها نیز بازدید و ادای احترام میکنند.

اقامت در مشهد

به علت حجم بالای سفرها به مشهد این شهر زیر ساخت های مناسبی را برای رفاه مسافران فراهم کرده است. حمل و نقل عمومی مناسب، مراکز خرید متعدد و اقامتگاه های فراوان از جمله این امکانات هستند. برای اقامت در مشهد مسافران میتوانند از هتل‌ها و هتل آپارتمان های مشهد استفاده کنند که با توجه به امکانات و شرایط آن ها اجاره بهای هرکدام متفاوت است. همچنین در مشهد سوئیت های اجاره ای و منزل های اجاره ای نیز وجود دارد که مسافران میتوانند از آن ها با پرداخت هزینه اقامت به مالک این واحدها استفاده کنند. در مناسبت ها بهتر است مسافرانی که قصد سفر به مشهد مقدس را دارند پیش از سفر اقدام به رزرو هتل و هتل آپارتمان کنند یا با توجه به بودجه و شرایط خود اقدام به اجاره سوئیت در مشهد یا منزل به صورات روزانه در این شهر کنند.

سوغاتی‌ها و غذاهای سنتی مشهد

مشهد همانند دیگر شهرهای مذهبی سوغاتی هایی مانند سجاده، مهر و تسبیح دارد همچنین خوراکی هایی نظیر قره قروت، زرشک، زعفران، نبات و خشکبار از دیگر سوغاتی های مشهد هستند.

شله مشهدی از معروف ترین و خوشمزه ترین غذاهای مشهد به حساب می‌آید، پلو مشهدی، چنگالی، آش لخشک، یتیمچه مشهدی، اشکنه قروت و آش ماستی از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین غذای سنتی مشهد میباشند.

سوئیت های اجاره ای در مشهد

اگر تا کنون به مشهد سفر کرده باشید در بدو ورود به این شهر قطعا با افرادی مواجه شده اید که به شما پیشنهاد اجاره سوئیت و یا منزل های مبله در این شهر را داده باشند باید بدانید اجاره سوئیت در مشهد و یا اجاره منزل های مبله در مشهد امری رایج در میان در میان مسافران است اجاره بهای ابن سوئیت های اجاره ای نیز بر اساس فاصله واحد اقامتی تا حرم امام رضا، نظافت و امکانات داخلی آن به صورت توافقی بین مالک و مسافر تعیین میشود اما باید بدانید که حداق هزینه ای  که برای اجاره سوئیت در مشهد نیاز دارید از شبی 100/000 تومان به بالا است.

جاذبه های دیدنی و تفریحی مشهد

مشهد علاوه بر اینکه یک شهر زیارتی است باید بدانید که غنی از انواع جاذبه های تاریخی، طبیعی و تفریحی است. چند سالی که پارک های آبی در کشور ساخته شده است مشهد با داشتن چندین پارک آبی برای آقایان و بانوان به صورت مستقل تفریحی هیجان انگیز برای مسافران ایجاد کرده است. در این مقاله از سایت اجاره ویلا رنتی جا تعدادی از جاذبه های مشهد را معرفی خواهیم کرد:

پارک کوهسنگی:

پارک کوهسنگی دومین مجموعه تفریحی و علمی بعد از پارک ملت مشهد در این شهر است. پارک کوهسنگی که دو قله از رشته کوه بینالود را در خود دارد همواره مکانی برای گذراندن اوقات خوش مردم بومی و مسافران مشهد محسوب میشود.

باغ و آرامگاه فردوسی:

مجموعه تاریخی فردوسی که در 25 کیلومتری شمال غرب شهر مشهد و در نزدیکی طوس قرار دارد محل خاکسپاری شاعران پر آوازه ایرانی حکیم ابوالقاسم فردوسی و مهدی اخوان ثالث میباشد.

ییلاقات شاندیز:

اگر بواهیم خیلی خودمانی شاندیز را به شما معرفی کنیم باید بگوییم این منطقه ییلاقی بسیار پر شباهت به فرحزاد در تهران خودمان است. از آنجا که شاندیز منطقه خوش آب و هوا سر سبزی است پر از باغ رستوران های سنتی نیز میباشد که شیشلیک های آن نیز بسیار معروف است.

گنجینه باغ نادری:

مجموعه باغ موزه نادری که در شهر مشهد قرار دارد آرامگاه نادر شاه افشار است و از آنجا که در دوران حکومت این پادشاه مشهد پایتخت ایران بوده است تندیسی از این پادشاه در گنجینه باغ نادری ساخته شده ه بازدید از آن خالی از لطف نیست.

نقد و بررسی دیدگاه خود را اعلام کنید

خیلی خوبه مخصوصا برای مناسبت ها که مشهد شلوغه بتونیم سوئیت و منزل در مشهد با قیمت مناسب پیدا کنیم و قبل از سفر رزرو کنیم

پشتیبانی آنلاین