جزیره کیش یکی از مناطق توریستی و پر مخاطب بخش های جنوبی کشور ایران است که به دلیل وجود جاذبه هایی چون شهر زیر زمینی کاریز، کشتی یونانی، شهر باستانی حریره، آب انبار دو قلو و ساحل مرجانی سالانه تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را به سمت خود جذب می کند هم چنین وجود مهیج ترین تفریحات آبی در آن که جذب گردشگر را در این جزیره  دو چندان کرده است.
امروزه اجاره ماشین در کیش بین گردشگران بسیار باب شده است که احتمالا دو دلیل دارد اول اینکه جزیره کیش منطقه آزاد است و واردات ماشین های خارجی و مجلل به آن مجاز می باشد و دوم اگر قصد بازدید از چند جاذبه را در روز داشته باشید هزینه تاکسی چندان به صرفه نیست. اولین قدم بعد از اجاره سوئیت در کیش اقدام برای اجاره ماشین در کیش انتخاب یک شرکت معتبر و مناسب برای رنت خودرو است.

یک شرکت معتبر دارای ویژگی های ذیل می باشد:

 دارای مجوز رسمی از منطقه آزاد کیش باشد.

 شرکت دارای دفتر رسمی باشد.

 عضو مجتمع رنت کاران باشد.

 قرارداد رسمی بین شما و شرکت وجود داشته باشد.

پس از انتخاب شرکت مناسب اطلاع دقیق از شرایط اجاره خودرو ضروری است این اطلاعات عبارتند از: 

 داشتن گواهینامه معتبر

 پرداخت مبلغ 2,000,000 تا 7,000,000 میلیون تومان جهت ضمانت

 پرداخت مبلغ 300,000 تومان به عنوان دپوزیت برای هر گونه جریمه احتمالی

 پرداخت کامل یک روز اجاره بابت ذخیره یا همان رزرو

لازم به ذکر است تمامی موارد بالا در قراردادی بین شما و شرکت درج می شود و مفاد آن نیز توضیح داده می شود. برای مثال شرکت موظف است که پس از تحویل خودرو مبلغ ضمانت را به شما بپردازد و یا اینکه در صورت نداشتن جریمه پس از گذشت یک ماه آن 300,000 تومان اولیه به شما بازگردانده می شود البته اگر به صورت آنلاین وارد سایت راهور شوید خلافی خود را همان روز چک کنید نیازی نیست که یک ماه صبر کنید همان روز در صورت عدم خلافی پول را تمام و کمال دریافت می کنید و در صورت جریمه مبلغ آن کسر و مابقی عودت می شود.
انواع انتخاب های شما برای اجاره در کیش شامل چهار دسته ی ماشین های کم هزینه، ماشین های شاسی بلند، ماشین های اسپرت، ون و ماشین های لوکس می باشد که با توجه به نوع آن هزینه های آن ها متفاوت است اما  به صورت کلی هزینه اجاره ماشین در کیش از 280,000 الی 2,000,000 تومان متغیر است.

در آخر توصیه رنتیجا به کاربران محترم این سایت که قصد اجاره خودرو در جزیره کیش را دارند:

 توجه داشته باشید ماشینی که انتخاب می کنید حتما باید دارای دفترچه رنت باشد.

 تحت هیچ عنوان به افرادی که در خیابان ماشین اجاره می دهند هرچند با قیمت مناسب تر اعتماد نکنید.

 سوابق شرکت های مختلف را به دقت بررسی کرده سپس معتبر ترین آن ها را انتخاب کنید.