طبیعت بکر و شهرهای ساحلی مناطق شمالی کشور سبب شده است که بسیاری بدون برنامه ریزی قبلی کوله بار سفر به این خطه سرسبز ببندند و " شهر های شمالی ایران " به عنوان یکی از پر مخاطب ترین مقاصد توریستی شناخته شود. انتخاب اقامتگاه مناسب یکی از ضروری ترین شرایط سفر به شمار می آید که برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تعیین اقامتگاه مناسب می توانید به بخش مهم ترین نکات

در انتخاب ویلا مراجعه کنید و یا برای اقامت در شما میتوانید اقدام به اجاره ویلا در شمال کنید.


اقامت ویلا


در زمینه اقتصاد این یک امر طبیعی است که با افزایش تقاضا قیمت ها نیز رو به افزایش می رود در نتیجه هزینه سفر به شهرهای در اوقات شلوغ مانند عید نوروز، تابستان و حتی تعطیلات آخر هفته نیاز به بودجه بیشتری به نسبت سایر زمان ها دارد. در این مقاله قصد داریم کمی از هزینه های سفر را برای شما کاهش دهیم و شهر های مقرون به صرفه استان های شمالی را معرفی کنیم اگر شما نیز به فکر کاهش هزینه های سفر خود هستید پس در این مطلب با ما همرا شوید.

سه استان گیلان، مازندران و گلستان از استان های شمالی کشورمان است که هر ساله سیل عظیمی از گردشگر به سمت آن ها سرازیر می شود البته در این میان دو استان گیلان و مازندران از پرمخاطب ترین شهر های شمالی کشور محسوب می شوند.

استان گیلان

شهرهای لاهیجان، ماسوله، آستارا، قلعه رودخان فومن، فومن، سیاهکل، آستانه و لنگرود به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری بیشتر از جمله شهرهای گران استان گیلان محسوب می شوند لازم به ذکر است شیطان کوه در لاهیجان، نواحی جنگلی سیاهکل  و لیلا کوه در لنگرود مناطقی که به نسبت سایر نواحی این شهرها گرانتر است هم چنین شهر چابکسر به دلیل اینکه میان استان مازندران و گیلان قرار گرفته است و  منطقه آزاد بندر انزلی که به دلیل مراکز خرید متعدد بسیاری را به خود جذب کرده اند از شهر های گران استان گیلان برای اقامت به شمار می آیند. بنابراین اگر قصد کاهش هزینه های سفر به استان گیلان را دارید بهتر است از اقامت در شهر های بالا صرف نظر کنید و

شهرهای شرقی این استان را برای اسکان انتخاب کنید.


loading
 اجاره ویلا ارزان در شمالاستان مازندران

پس از استان گیلان نوبت به بررسی هزینه اقامت در شهرهای مختلف استان مازندران می رسد. استان مازندران نیز مانند استان گیلان به دلیل همسایگی با دریای خزر، وجود جاذبه های تاریخی و طبیعت بکر متقاضی بسیاری برای سفر دارد.

شهر محمود آباد و نور به دلیل وسعت کم و جاذبه های کمتر چندان مورد استقبال مسافران استان مازندران قرا نمی گیرند در نتیجه در این شهرها اقامت ارزان تری خواهید داشت. چالوس، بابلسر، سلمان شهر ( متل قو )، نمک آبرود و عباس آباد از جمله های شهر های گرانی است که برای یک اقامت ارزان در استان مازندران مناسب نمی باشد اما بخش عظیمی از زیبایی های طبیعی و جاذبههای گردشگری این منطقه را در خود جای داده است.


گلستان


استان گلستان

درمورد آخرین استان شمالی نیز می توان گفت به طور کلی اقامت در استان گلستان هزینه کمتری به نسب استان گیلان و مازندران به دنبال دارد که از گرانترین منطقه آن برای اقامت می توان به شهر گرگان مرکز این استان به دلیل وجود جاذبه های چون پارک جنگلی ناهارخوران، پارک ملی گلستان، آبشار لوه، میل گنبد و آبشار رنگو اشاره کرد. اگر بودجه کمی برای اقامت در گلستان اختصاص داده اید شهر گرگان گزینه مناسبی برای شما نمی باشد و در دیگر شهر های استان گلستان اقامت با هزینه ای مناسب تر را تجربه خواهید کرد.