بندر چابهار شهری زیبا و دیدنی در استان سیستان و بلوچستان است که شگفتی های بسیاری از جمله تالاب صورتی رنگ لیپار، تپه گل فشان چابهار، ساحل تیس، کوه های مینیاتوری، منطقه حفاظت شده گاندو و بسیاری از جاذبه های دیگر را در خود جای داده است و سبب شده یکی از شهرهای پرطرفدار و توریستی جنوب کشور محسوب شود در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم که با توجه به سلایق شخصیتان بتوانید بهترین زمان سفر به چابهار را انتخاب و لذت سفر را برای خود و همراهانتان دو چندان کنید.


چابهار


بندر چابهار یکی از بنادر مهم اقتصادی، گردشگری و تنها بندر اقیانوسی در بخش جنوبی کشور ایران است که به دلیل آب و هوای مطبوع و متعدل بهاری در تمامی فصول لقب چابهار ( چهار بهار ) را از آن خود کرده است، بنابراین برخلاف دیگر شهر های جنوبی در تمامی فصل ها برای سفر مناسب می باشد البته درست است که این بندر دارای خنک ترین هوای تابستانی در مقایسه سایر مناطق جنوبی کشور است اما به هر حال به عنوان یک شهر ساحلی دارای رطوبت و گرمایی است که ممکن است برای همه خوشایند نباشد. جالب است که بدانید در گرم ترین ماه های سال دمای هوای این شهر به بیش از 31 درجه و در سردترین ماه های سال به کمتر از 16 درجه سانتی گراد نمی رسد.


بندر چابهار


اگر به دنبال سفر در مطلوب ترین آب و هوای این بندر هستید پیشنهاد ما برای شما از اوایل آبان تا اواسط فروردین است. گرمترین مواقع در این ماه ها دمای هوا از 24 درجه تجاوز نمی کند و سردترین مواقع آن از 16 درجه کمتر نمی شود اما اگر به دنبال سفر در اوقات خلوت شهر هستید زمان مناسب برای شما از اوایل اردیبهشت ماه تا اواخر تابستان می باشد زیرا در این ماه ها بندر چابهار دارای بیشترین میزان رطوبت و کمترین میزان گردشگر می باشد. علاوه بر خلوتی شهر از دیگر مزایای سفر به چابهار در فصل تابستان می توان به امکان شرکت در جشنواره های چون " جشنواره مونسون چابهار " در تاریخ 31 تیر الی 22 شهریور و  " جشنواره کمالان چابهار " در تاریخ 9 الی 12 شهریور اشاره کرد. بنابراین اگر به دنبال سفری آرام و به دور از شلوغی هستید و با رطوبت هوا نیز مشکلی ندارید این بازه زمانی یک پیشنهاد عالی برای شما خواهد بود.


کوه های مریخی


از آنجایی که سلایق افراد با یک دیگر متفاوت است و ممکن است برخی به حال و هوای پرشور شهر علاقه مند باشند از اوقات شلوغ در این شهر که مناسب این دسته افراد است می توان به ایام نوروز، آذر ماه و تمامی ماه های فصل زمستان اشاره کرد. 

  اگر برای سفر میخواهید به سمت جنوب کشور بروید برای اقامت خود نگران نباشید فقط کافی است بر روی لینک اجاره سوئیت در کیش و اجاره ویلا لب دریا کلیک کنید و یک سفر رویایی را با رنتی جا تجربه کنید  .