یکی از تفریحات جذاب و تماشایی در 17 کیلومتری شهر رشت واقع در استان گیلان پارک جنگلی سراوان می باشد. این پارک یکی از قدیمی ترین ساحت های جنگلی ایران است که تنوع پوشش گیاهی، آن را به یکی از بی نظیر ترین جاذبه های طبیعی در سطح کشور و حتی

جهان تبدیل کرده است. این پارک در سال 1370 با مساحتی حدود 300 هکتار عنوان "پارک جنگلی سراوان" را از آن خود کرد.

اگر  قصد بازدید از جنگل زیبای سراوان را داشتید میتوانید برای اقامت به شهر رشت رفته و اقدام به اجاره ویلا و اجاره ویلا در شمال کنید.


پارک جنگلی سراوان


پوشش گیاهی این پارک شامل درختانی مانند آلدر مدولار، انجیلی، پات سفید، درخت بید، توسکاف اوجا، کاج تدا، کاج سیلوستریس، سرو نقره ای و زربین می باشد. از دیگر زیبایی های طبیعت این پارک می توان به رودخانه سفید رود و رود سیاهرود در بخش شرقی آن اشاره کرد.

پارک جنگلی سراوان زیستگاه مناسبی برای جانوران و پرندگانی مانند خرگوش، خزندگان، راسو، دارکوب، کبک، قرقاول و جغد جنگلی به وجود آورده است. مجموعه تفریحاتی که در این پارک پیش روی شما خواهد بود عبارتند از:

- قایق سواری در سراوان

به محض ورود به پارک کافیست سرتان را به چپ بچرخانید تا با یکی از زیبا ترین صحنه های طبیعت این پارک روبه رو شوید. دریاچه زیبای سروان با سطحی پوشیده از گیاهان سبز رنگ که رد قایق را بر آن باقی می گذارد از پر طرفدارترین تفریحات جنگل سراوان محسوب می شود.

با استفاده از قایق های پدالی و پرداخت حدود 15,000 تومان می توانید به گشت و گذار در جنگل پر پیچ و خم هم چنین کشف زیبایی های جنگل سروان بپردازید و این تجربه حیرت انگیز را در دفتر خاطراتتان ثبت کنید. 

- پیک نیک های دوستانه و خانوادگی

از دیگر تفریحات معمول در این جنگل گشت و گذار های گروهی و سرو وعده غذایی در جوار رودخانه سراوان است. ویژگی های جالب و فضای ماجراجویانه پارک سروان موقعیت مناسب را برای قدم زدن در این جنگل و لذت بردن از طبیعت بکر و زیبای آن به وجود آورده است.- پینت بال 

ورزش پینت بال نیز که امروزه به عنوان یک سرگرمی گروهی از آن یاد می شود در این پارک وجود خواهد داشت. در این ورزش شما به دو گروه مختلف تقسیم می شوید و به کمک تفنگ های پرشده از فشنگ های رنگی ( با تعداد محدود ) به گروه حریف شلیک می کنید و در صورت برخورد گلوله فرد از بازی خارج می شود در این بازی هیجان فوق العاده ای را تجربه خواهید کرد.

* هزینه پینت بال در پارک جنگلی سراوان برای هر نفر حدود 20,000 تومان به ازای 50 تیر ورودی می باشد.

* محدودیت: تمامی افراد بالای 10 سال می توانند این بازی را امتحان کنند.


پینت بال


- موتور چهار چرخ

 با استفاده از این تفریح می توانید هیجان وصف ناپذیری را در لابه لای درختان جنگل سراوان تجربه کنید و آدرنالین خونتان را به مقدار قابل توجهی افزایش دهید.

* ده دقیقه استفاده از موتور چهار چرخ در این پارک حدود 15,000 تومان هزینه به دنبال خواهد داشت.


موتور چهار چرخ


اطلاعات بازدید :

* آدرس: استان گیلان، کیلومتر 17 جاده رشت - تهران، سمت غرب جاده

* ساعت بازید: از 08:00 الی 19:00

*هزینه بازدید: برای ورودی به پارک نیاز به پرداخت هزینه نمی باشد.