آیا تا به حال چیزی در مورد شمالی ترین شهر جهان شنیده اید؟ شهری در یکی از استان های شمال شرقی کشور نروژ(فینمارک) به عنوان شمالی ترین شهر جهان شناخته شده است این شهر"هامرفست" نام دارد و مساحت حدودی آن برابر 84898 کیلومتر مربع می باشد. روشن بودن 24 ساعته هوا در تابستان نمایی رویایی از این فصل را به نمایش می گذارد. گردشگران بسیاری برای دیدین این شگفتی در این فصل به شهر هامرفست سفر می کنند. اگر شما نیز برای  دیدن این شهر ترغیب شده اید می توانید با سرو یک لیوان چایی در شمالی ترین کلبه جهان لذت این سفر را برای خود دو چندان کنید.

طراحی این کلبه توسط گروهی از معماران نروژی به نام اسپین با هدف ایجاد استراحتگاه و پنگاهی برای کوهنوردان انجام

شده است.


کلبه چوبی


مشخصات ظاهری کلبه

این کابین مطابق با زمینی که در آن قرار گرفته است با شیوه و ظاهری منحصر به فرد طراحی شده است. این کلبه مانند تکه سنگی بزرگ در میان دل کوهستان به نظر می آید. ساختار دایره ای شکل کابین مقاومت فوق العاده ای به این سازه در مقابل برف، طوفان و حوادث احتمالی مطابق با محیط به آن بخشیده است.

مشخصات داخلی کلبه 

ساختار غالب در نمای داخلی این کابین چوب است که با استفاده از شیوه ای منحصر به فرد که در ژاپن رایج است ساخته شده در این روش چوب را نیمسوز می کنند که این امر سبب تشکیل پوسته ای از کربن بر سطح خارجی چوب شده و مقاومت آن را در مقابل آب افزایش می دهد.

میز و صندلی های چوبی، اجاق گاز و شومینه از جمله امکانات رفاهی است که در این کلبه برای کوهنوردان وجود دارد. گردشگران علاوه بر نفس گیری در این کلبه می توانند از چشم انداز فوق العاده آن نیز لذت ببرند. 

شما هم اگر به همچین جایی علاقه دارید ولی با توجه به شرایط و وضعیت مالی نمی توانید بروید نگران نباشید با رنتی جا می توانید در شمالی ترین کشور ایران با اجاره کلبه چوبی با بهترین امکانات اقامت داشته باشید.