جزیره کیش، خشکی بیضی مانندیست که در جنوب کشورمان واقع شده است و یکی از مناطق گردشگری پر بازدید و توسعه یافته ایران محسوب می شود. این جزیره هر ساله میزبان یک میلیون و هفتصد هزار گردشگر می باشد که بخش اعظمی از این محبوبیت در میان گردشگران را مدیون تفریحات آبی است که در خود جای داده است. از آنجایی که اسکله های تفریحی مهم ترین و پر طرفدار ترین جاذبه های شهرهای ساحلی محسوب می شوند در این بخش از سایت اجاره ویلا رنتی جا سعی داریم شما را با مهیج ترین تفریحات آبی کیش آشنا کنیم.
loading


تفریحات آبی در کیش

یکی از پر شورترین قسمت های سفر شما در کیش تفریحات آبی متنوعی است که می توانید امتحان کنید. پیش از آنکه به معرفی بپردازیم لازم به ذکر است بگوییم قیمت هایی که در این مقاله با عنوان هزینه بازی مطرح شده است به صورت میانگین بوده و هزینه هر یک از تفریحات زیر در زمان های مختلف و اسکله های مختلف متنوع است. معمولا تمامی خدمات ارائه شده در جزیره کیش در زمان های تعطیل به صورت چشم گیری قابل افزایش می باشد. اولین تفریح هیجان انگیز و پر طرفدار جزیره کیش غواصی زیر آب است.

1- غواصی

غواصی در آب های نیلگون خلیج فارس از گذشته تا به امروز رواج داشته است در گذشته برای یافتن گنجینه های طلا، از دوران قاجار به بعد به عنوان یک تفریح اشرافی و امروزه نیز یکی از تفریحات پر مخاطب این جزیره محسوب می شود. شنا در دنیای رنگارنگ زیر آب می تواند یکی از جذاب ترین تجربیات هر فرد در زندگیش باشد که در کیش تحقق خواهد یافت. اولین قدم برای تجربه غواصی آموزش است. برای رفتن به اعماق آب های نیلگون خلیج فارس احتیاجی به بلد بودن شنا نیست و تنها با چند آموزش مخصوص غواصی آماده می شوید که دنیای رنگی زیر آب را از نزدیک لمس کنید. 

قوانین غواصی در کیش

افرادی که به بیماری های قلبی، صدمه در ستون فقرات و فشار خون مبتلا هستند جهت جلوگیری از خطرات احتمالی باید این مسئله را با مربی خود درمیان گذارند.

خدمات غواصی تفریحی برای آقایان و بانوان جداگانه انجام می گیرد.

تمامی تجهیزاتی که برای غواصی مورد نیاز شما است از سوی مجموعه تفریحی در اختیار شما قرار می گیرد. 

تنها کودکان هفت سال به بالا می توانند از خدمات غواصی استفاده کنند.

اسنور کلینگ( غواصی در سطح آب بدون نیاز به کپسول اکسیژن) و نایت دایو( غواصی در شب) از دیگر تفریحاتی است که در کنار غواصی وجود دارند.

هزینه هر 20 دقیقه غواصی برای هر نفر: حدود 100,000 تومان 

2- فلای بورد

فلای بورد از دیگر تفریحات هیجان انگیز جزیره کیش می باشد که با کمک آن می توانید پروازی هیجان انگیز را بر فراز آب های مروارید خلیج فارس تجربه کنید. در واقع فلای بورد ترکیبی از سه تفریح آبی جت اسکی، اسکی روی آب و شنا است که فرد بر روی تخته فلای برد قرار می گیرد و به وسیله شلنگ تعبیه شده در زیر آن به جت اسکی متصل می شود. این دستگاه امکان پرواز در فاصله 12 متری از سطح آب، حرکات نمایشی در این فاصله و در نهایت شیرجه به درون آب را برای شما فراهم خواهد. استفاده از این دستگاه منوط به رعایت نکاتی چون استفاده از جلیقه نجات، لباس مناسب، کلاه ایمنی و توجه دقیق به آموزش های مربی می باشد. فلای بورد در کیش به دو دسته تقسیم می شود فلای بورد مبتدی و پیشرفته که وجه تمایز آن ها در کیت الکتریکی آنها است به طوریکه در فلای بورد پیشرفته کنترل فشار گاز و آب توسط خود فرد صورت می گیرد.

محدودیت های فلای بورد در کیش

 استفاده از این ستگاه برای خانم های باردار و افراد با مشکل تنفسی مجاز نمی باشد.

هزینه 15 دقیقه استفاده از فلای بورد در کیش: حدود 150,000 تومان 

3- کایت بوردینگ

کایت بوردینگ یکی از دیگر تفریحات تخصصی تر جزیره کیش محسوب می شود که معمولا افرادی مجاز به استفاده از آن هستند که از لحاظ بدنی آمادگی لازم را دارند و قبلا آن را تجربه کرده باشند. هم چنین افرادی که پاراگلادینگ را تجربه کردند نیز افراد مناسبی برای استفاده از این دستگاه می باشند زیرا این ورزش ترکیبی از اسکی و پاراگلایدر است. لازم به ذکر است که در صوتی که شرایط جوی خوب نباشد استفاده از این دستگاه امکان پذیر نمی باشد.

هزینه کایت بردینگ در کیش: حدود 80,000 تومان

4- اسکی روی آب
در این ورزش آبی شما در حالی که بر اسکی ویژه ای ایستاده اید به و سیله یک قایق یا وسیله دیگری کشیده می شوید. درحالیکه با سرعت 30 کیلومتر به ساعت بر موج های آب خلیج فارس کشیده می شوید هیجان فوق العاده ای را تجربه خواهید کرد. اسکی رو آب در جزیره کیش به دو صورت اسکی روی آب با قایق و کیبل اسکی صورت می گیرد که هزینه این دو با یک دیگر متفاوت هستند. 

حدود 20 دقیقه اسکی روی آب با قایق 60,000 تومان هزینه به دنبال خواهد داشت.

کیبل اسکی :

در این شیوه دیگر از قایق موتوری خبری نیست و شما به وسیله کابلی که به نوک برج دریایی متصل است حرکت می کنید. کیبل اسکی کیش دارای 860 متر طول، 160 متر عرض و 5 برج است که آن را به بزرگترین کیبل اسکس جهان تبدیل کرده است. در این بخش حدود 12 نفر به طور همزمان از مجموعه کیبل اسکی کیش استفاده می کنند.

 برای 60 دقیقه استفاده از این دستگاه حدود 50,000 تومان باید هزینه پرداخت کنید. 

5- بنانا

تیوب تفریحی بنانا همان طور که نام آن گویاست شبیه به میوه موز است و هیجان گروهی( حداکثر هفت نفر ) را برای گردشگران به ارمغان می آورد در  این وسیله شما به واسطه ی قایق موتوری با سرعت روی سطح آب کشیده می شوید و شکل ظاهری آن سبب بر هم خوردن تعادل شما می شود که این امر هیجان آن را دوچندان می کند. 

 هزینه 20 دقیقه استفاده از بنانا در کیش: حدود 40,000 تومان

6- شاتل

از دیگر تفریحات تیوبی در کیش می توان به شاتل اشاره کرد. در این وسیله نیز شبیه به بنانا روی تیوب می نشنید و به وسیله قایق موتوری با سرعت به سطح آب کشیده می شود با این تفاوت که تنها هیجان عدم تعادل نیست و در بخش هایی به زیر آب رفتن قایق و به سرعت به سطح آمدن آن و گاهی هم پرت شدن به عمق آب از دیگر هیجانات شاتل سواری در کیش می باشد. هر بار یک گروه 3 تا 4 نفره مجاز به استفاده از شاتل می باشند.

هزینه 15 دقیقه استفاده از شاتل: حدود 45,000 تومان

7- اسکوتر غواصی

این دستگاه یکی از مدرن ترین تفریحات آبی جهان است که در جزیره کیش می توانید آن را امتحان کنید. هیجان و لمس زیبایی های اعماق دریا از مزایای استفاده از اسکوتر غواصی است در این بخش شما به همراه اسکوتر دریایی که بسیار نیز شبیه به اسکوتر هایی است که در خشکی می بنید با این تفاوت که کپسول اکسیژن و لوازم غواصی از تاجهیرات این اسکوتر محسوب می شود به عمق آب فرستاده خواهید شد. جالب است که بدانید تمامی افراد بالای 12 سال بدون اینکه نیاز به تجربه قبلی داشته باشند می توانند از این وسیله استفاده کنند.

8- چتر پاراسل

از دیگر تفریحات مهیج آبی کیش می توان به چتر پاراسل اشاره کرد. در این تفریح آبی امکان این را خواهید داشت که از فاصله 60 تا 70 متری سطح دریا در اوج لذت و آرامش به تماشای زیبایی های جزیره کیش بنشینید. در این ورزش آبی چتر باز به کمک یک طناب 150 متری به قایق موتوری متصل شده است و آن را به دنبال خود می کشد. هزینه چتر پارسل بر مبنای ارتفاعی که قرار می گیرید مختلف است برای مثال: هزینه چتر پاراسال در فاصله حدودا 150 متری برای 30 دقیقه 70,000 تومان است در حالی که هزینه این ورزش در فاصله 500 متری با همین مدت زمان حدود 120,000 تومان می باشد.
9- جت اسکی

جت اسکی که یکی از تفریحات شناخته شدن هم چنین هیجان انگیز جزیره کیش و دیگر مناطق ساحلی می باشد که در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی ممکن است خطر ساز باشد به همین منظور از انجام هرگونه حرکات نمایشی، خطرناک و درو درجا خودداری کنید. برای حفظ ایمنی خود و دیگر افراد بر سطح آب باید فاصله ای حدودا 100 متری را رعایت کنید هم چنین جلیقه نجات و کلاه ایمنی از ملزومات استفاده از جت اسکی می باشد.

هزینه هر 15 دقیقه جت اسکی در کیش حدود 50,000 تومان می باشد.

10- پارک آبی اوشن

این پارک آبی که چندان قدمتی ندارد و از جاذبه های گردشگری نوپا در جزیره کیش به حساب می آید در همین مدت کوتاه به یکی از پر مخاطب ترین مناطق گردشگری جزیره کیش تبدیل شده است. پارک آبی اوشن اولین پارک آبی رو باز در ایران است و طراحی آن مانند پارک های آبی بزرگ جهان بر اساس یک داستان که "راز قلعه" نام دارد صورت گرفته است. این پارک دارای 13 سرسره و راید مختلف با عنوان های پیچالوپ، گرداب، دینگل، آنا کوندا، مارپیچ، رالی راید، موجاب، سونامی، برکو( مخصوص کودکان )، آدرنالین و راشین ریور رودخانه‌ای با بیش از 500 متر حول محور مجموعه می باشد. از دیگر مجموعه های تفریحی این پارک آبی می توان به استخر های شنا با نام های دینگو( جکوزی پلکانی )، آبان، آبتین( مخصوص نوجوانان ) و رابو اشاره کرد. کافی شاپ، رستوران، مرکز خرید و مرکز اسپا از دیگر امکانات تفریحی پارک آبی اوشن است. برای اطلاع دقیق از سانس ویژه خانم ها و آقایان کلیک کنید. 

قیمت بلیط برای سانس کامل: 158,000 تومان

قیمت بلط برای نیم سانس : 145,000 تومان