ممکن است برای شما هم اسم فشافویه آشنا باشد اما ندانید دقیقا این اسم به کجا تعلق دارد. امروز می خواهیم شما را با این مروارید زیبا در دل کویر آشنا کنیم. شاید برای آخر این هفته تصمیم گرفتید به فشافویه بروید.


دریاچه فشافویه

دریاچه فشافویه

دریاچه مصنوعی فشافویه یکی از جاذبه های گردشگری زیبا و پرطرفدار شهر ری و حسن آباد تهران می باشد. این دریاچه 7 هکتاری، در سال 1385 ساخته شده و امکان گردشی دل نشین را برای گردشگران و اهالی شهر ری فراهم کرده است. این دریاچه که در کویر جنوبی تهران قرار گرفته است، می تواند برای یک آخر هفته به یادماندنی انتخاب مناسبی باشد، هرچند اهالی تهران اغلب از وجود این دریاچه بی خبر اند.

دریاچه فشافویه یکی از مکان های مورد علاقه دوست داران ورزش ها و تفریحات آبی است. در این دریاچه امکانات فراوان گردشگری تدارک دیده شده است تا بتواند بجای سفرهای طولانی به شهرهای ساحلی، تجربه سرگرمی آبی مناسبی را برای گردشگران جایگزین نمایند و به این صورت اهالی تهران بدون ساحل را از تجربه تفریحات آبی، با هزینه ای نه چندان زیاد بهره مند سازد.

در این دریاچه امکانات فراوان گردشگری تدارک دیده شده است تا بتواند اهالی تهران بدون ساحل را از تجربه تفریحات آبی، با هزینه ای نه چندان زیاد بهره سازد. در این دریاچه می توانید لذت تفریحات آبی را در شهر شلوغ و پرسرو صدای تهران تجربه کنید. این دریاچه که در 18 کیلومتری اتوبان قم- تهران قرار گرفته است و هر روزه میزبان خیل گردشگران است که در آخر هفته این تعداد بیشتر نیز می شود و منطقه را شلوغ می کند.

امکانات تفریحی فشافویه

فشافویه در همان ابتدا مورد توجه مردم قرار گرفت. این دریاچه محل مناسبی برای پیک نیک و استراحتی لذت بخش در کنار خانواده یا دوستان در آخر هفته است. در ابتئای کار مردم با وسایل تفریحی خود به تفریحات آبی در این دریاچه می پرداختند، اما با گذر زمان و با استقبال مردم از تفریحات آبی، انواع تفریحات آبی در این دریاچه تاسیس شد و با هزینه ای کم در اختیار مردم قرار گرفته.


امکانات تفریحی فشافویه


در ادامه به برخی از این تفریحات می پردازیم:

·         جت اسکی: دریاچه فشافویه در ابتدای امر قرار نبود مکانی برای تفریح باشد اما مردم از این فرصت به وجود آمده استفاده کردند و با جت اسکی های شخصی خود به تفریح در دریاچه پرداختند. با استقبال مردم از این جت اسکی ها، به تدریج شرکتی تاسیس شد تا امکانات تفریحی را به این دریاچه بیاورد که یکی از آن ها جت اسکی بود. جت اسکی های دریاچه فشافویه از قدرتمندترین جت اسکی های تهران اند و می توانند با سرعتی بالا لذت این تفریح هیجان انگیز را برای شما دوچندان کنند.

·         اسکی روی آب: اسکی روی آب از دیگر تفریحات آبی است که اگر به این تفریح مسلط شوید لذتی به مراتب بیشتر از جت اسکی دارد. این ورزش یکی از محبوب ترین ورزش ها بین جوانان محسوب می شود اما از آنجایی که نیاز به مهارت می خواهد اندکی از جت اسکی طرفدارانش کمتر هستند. با این وجود می توانید با فعال کردن کارت عضویت از آموزش این ورزش بهره مند شوید.

از دیگر مزایای عضویت در این مجموعه استفاده از تخفیف و خدمات این مجموعه مانند آموزش و وسایل خاص، تورهای ویژه، 20 درصد تخفیف باری نمایشگاه ها و کنسرت ها و...، جدا شدن نوبت از سایر بازدیدکنندگان و... می باشد. تمام این برخورداری ها تنها با پرداخت سالانه 450 هزار تومان میسر می گردد.

·         شاتل: برای جوانان لذت استفاده از تفریحات آبی محدود نیست اما افراد دیگر محدودیت هایی در استفاده از بعضی تفریحات دارند. شاتل یکی از آن تفریحاتی است که برای تمام افراد خانواده مناسب است و هیچ محدودیت سنی ندارد. این تفریح از تیوپی تشکیل شده است که به وسیله یک قایق موتوری کشیده می شود و لذت آن کمتر از جت اسکی و اسکی روی آب نخواهد بود.

·         قایق موتوری: برخی لذت شاتل را نمی توانند با قایق سواری مقایسه کنند و ترجیح می دهند خود سوار قایق شوند. فرقی نمی کند که بخواهید شاتل سوار شوید یا قایق زیرا هزینه این دو تقریبا یکسان اند. پس با توجه به سلیقه خود می توانید از این تفریح نیز بهره مند شوید و خاطرات زیبایی برای خود به وجود آورید.

·         پدل برد: پدل برد می تواند درعین هیجان انگیز بودن سرشار از آرامش باشد و برای جست و جو گران آرامش تفریحی لذت بخش به ارمغان آورد.

·         کیبل اسکی: کیبل اسکی در گذشته تنها در کیش در دسترس بود و با راه اندازی آن در فشافویه خیل علاقه مندان به این ورزش را به این دریاچه کشاند. در این ورزش که بسیار شبیه اسکی روی آب است شما توسط طنابی به برج هایی مخصوص وصل می شوید و با حرکن قلاب روی برج جابجا می شوید.

·         زیپ لاین: این تفریح فشافویه را در زمستان نیز محبوب کرده است و موجبات استفاده از آن در کنار سایر تفریحات آبی را برای مسافران فراهم آورده است.

دیگر تفریحات نیز از آبان به بعد که تفریحات آبی از رونق می افتند در دریاچه دایر می شوند. تفریحاتی مانند تیر و کمان و سوارکاری به همراه تراپ و اتومبیل رانی از ورزش ها و تفریحات زمستانی این مجموعه می باشد. پینت بال که امروزه مورد توجه بسیاری از جوانان قرار گرفته است نیز در این دریاچه برگزار می شود.

برای دیدن از این مجموعه نباید نگران جای پارک، غذا و تنقلات باشید. بوفه و کافی شاپ به همراه رستوران دارای سالاد بار، در این دریاچه فعالیت دارند و امکانات لازم برای راحتی شما را فراهم می آورند. لازم به ذکر است که تمامی افراد در تمامی جایگاه های این مجموعه اعم از حمام، رخکن و یا حین بازی بیمه هستند.

بهترین زمان برای رفتن به فشافویه

بهترین زمان برای رفتن به دریاچه فشافویه فصول گرم هستند زیرا به راحتی و در فضای باز می توانید از تفریحات آبی بهره مند شوید. اما در فصول سرد سال یعنی از آبان به بعد تفریحات آبی این مجموعه تعطیل می شوند و شما می توانید از دیگر تفریحات این مجموعه استفاده نمایید.


فشافویه


مسیر دسترسی به فشافویه

این دریاچه زیبا و پرطرفدار در 18 کیلومتری بعد از عوارضی اتوبان قم- تهران قرار گرفته است. این دریاچه را می توانید نرسیده به فرودگاه امام خمینی( ره) ببینید. فاصله دریاچه فشافویه تا تهران حدود 45 دقیقه می باشد.